Menu witryny

Partnerzy

 

BIP

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
5 Marca 2024
Imieniny obchodzą
Adrian, Adrianna, Fryderyk, Jan,
Pakosław, Pakosz, Wacław, Wacława

Do końca roku zostało 302 dni.
Zodiak: Ryba
Start

Potwierdzenie kwalifikacji przez brukarzy

POTWIERDZENIE KWALIFIKACJI PRZEZ BRUKARZY

Dobiega końca realizacja projektu partnerskiego pn. „NOWE MOŻLIWOŚCI CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ W OSTROWCU ŚW.” Liderem projektu jest „Fundacja Pomocna dłoń”, partnerami Agencja Rozwoju Lokalnego i Ośrodek Profesjonalizacji Kadr „Innovaspal”.

W ramach projektu zrealizowanego na podstawie Umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym POKL, swój dziewięciomiesięczny udział zakończyła grupa – remontowo-budowlana o specjalności brukarz, przystępując do czeladniczego egzaminu państwowego. Egzamin składający się z dwóch części, praktycznej i teoretycznej, odbył się na koniec stycznia 2015 i potwierdził uzyskane przez uczestników umiejętności praktyczne oraz wiedzę z zakresu szeroko rozumianego brukarstwa. Cała dziesięcioosobowa grupa zdała te egzaminy pomyślnie, uzyskując potwierdzenie swoich kwalifikacji w postaci Dyplomu czeladnika w zawodzie brukarz, honorowanego na terenie całej Unii Europejskiej, wydanego i zatwierdzonego prze Izbę Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach. Dyplom ten z całą pewnością ułatwi znalezienie zatrudnienia naszym absolwentom oraz zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy. Kilku Panów otrzymało już pierwsze oferty pracy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom dobrych wyników i życzymy powodzenia w poszukiwaniach zatrudnienia.

Obecnie w projekcie udział kontynuują trzy grupy uczestników/uczestniczek. Jedna z nich przystąpi do ostatniego już egzamin czeladniczego w zawodzie cukiernik na koniec czerwca 2015 roku. Będzie to koniec wszystkich działań merytorycznych w projekcie.